Halı Saha Yapımı Nasıl Olur? Halı Saha Yapımı Nasıl Olur?
5
Halı sahalar, yüzey kısmı tel veya çadır ile kaplı olan, zemini ise çim veya halı gibi özel bir malzeme ile kaplanmış, insanların futbol hobilerini... Halı Saha Yapımı Nasıl Olur?

Halı sahalar, yüzey kısmı tel veya çadır ile kaplı olan, zemini ise çim veya halı gibi özel bir malzeme ile kaplanmış, insanların futbol hobilerini gerçekleştirmek için yapılmış olan yerlerdir. Kolay bir işlem

Halı saha ustası

gibi görünen halı saha yapımı için işinde uzman, profesyonel kişiler tercih edilmedir ki olumsuz sonuçlar ortaya çıkmasın. Bu bağlamda halı saha projesini hayata geçirmek isteyen kişilerin bu işi yapan firmaları araştırmaları gerekir. Yapım aşamasına değinirsek; yapılacak zemin düzgün olacak şekilde kepçeyle kazınır ve dış cephesi telle kaplandıktan sonra dolgu, mastarlama ve sıkıştırma işlemleri yapılır. Son olarak ise çim ekme ve aydınlatma işlemleri yapılarak işlem tamamlanır.

Kullanıma hazır hale gelen halı saha iklim şartlarına göre çadırlı ya da çadırsız olarak kullanılır. Halı sahayı özverili yapmak, uygun maliyetle yapmak, yapılan halı sahanın insan sağlığı ve güvenliği açısından bir risk taşımaması, montaj işleminin düzgün ve sağlam bir şekilde yapılması, iklim şartlarına uygun olarak yapmak ve işçiliğinin profesyonel işçiler tarafından özenle yapılması gibi faktörler halı saha yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerdir.

Halı Saha Ustası

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir